Halák prispel k víťazstvu St. Louis, z 23 striel dostal iba jeden gól

21.01.2014 Celý región

Jaroslav Halák sa zdraví so spoluhráčmi po vyhratom zápase nad Detroitom Red Wings. Foto: TASR/AP
New York 21. januára (TASR) - Hokejisti St. Louis zvíťazili v zápase NHL na ľade Detroitu 4:1 aj vďaka spoľahlivému výkonu slovenského brankára Jaroslava Haláka, ktorý kryl 22 z 23 striel domácich. Halák vychytal 20. víťazstvo v ročníku a Blues sa vrátili na víťazný kurz, keď predtým prehrali v dvoch zápasoch.

Ostrovania otočili priebeh zápasu

Hokejisti NY Islanders otočili priebeh dôležitého zápasu na ľade divízneho súpera vo Philadelphii a vyhrali 4:3 po nájazdoch. "Ostrovania" prehrávali 1:3, ale v tretej tretine Brock Nielsen a potom 2 minúty a 58 sekúnd pred koncom Kyle Okposo vyrovnali na 3:3. V nájazdoch skórovali až piati hokejisti, víťazný zaznamenal Okposo vo štvrtej sérii. "Kyle je lídrom tímu, je to hráč s víťazným inštinktom," pochválil Okposa, ktorý dal svoj 20. gól v sezóne, tréner John Capuano. V drese Flyers odohral 20 minút a 16 sekúnd slovenský obranca Andrej Meszároš, ale do štatistík sa nezapísal. Islanders prestrieľali domácich v pomere 43:29.

Hrdinom Bostonu sa stal útočník Brad Marchand

Hrdinom Bostonu sa stal útočník Brad Marchand, ktorý dvomi gólmi rozhodol o víťazstve 3:2 nad Los Angeles. Bruins viedli v TD Garden po prvej tretine 2:0, ale hostia vyrovnali na 2:2. Z vyrovnávajúceho gólu sa však dlho netešili, pretože len 18 sekúnd po zásahu Jeffa Cartera strhol opäť vedenie na stranu Bostonu Marchard a v 49. minúte stanovil konečný výsledok. Marchand skóroval v štvrtom zápase v rade a druhýkrát po sebe strelil dva góly. "V posledných zápasoch sa našej formácií darí a dúfam, že to vydrží čo najdlhšie. Darí sa mi strelecky, za čo vďačím mojim spoluhráčom z útoku Bergeronovi a Smithovi. Sú to skvelí hráči a veľmi mi pomáhajú," povedal Marchard, ktorý otvoril skóre po skvelej individuálnej akcii v oslabení. V početnej nevýhode dal už štvrtý gól v sezóne a v tejto štatistike je lídrom celej NHL. Boston v dvoch dueloch s poslednými dvomi víťazmi Stanleyho pohára Chicagom a Los Angeles získali zo štyroch možných bodov tri. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 25:17 minúty, zaznamenal dve strely a plusový bod. Pred druhým gólom obrancu Toreyho Kruga v presilovke výborne zaclonil výhľad brankárovi Jonathanovi Quickovi.

Traja Slováci v akcii v zápase St. Louis vs Detroit

Až traja slovenskí hokejisti boli na ľade v Detroite, kde domáci Red Wings hostili St. Louis. Z víťazstva 4:1 sa tešil brankár Blues Jaroslav Halák, ktorý chytil 22 z 23 striel Detroitu. Útočníci Detroitu Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo sa bodov nepresadili, obaja zaznamenali jeden mínusový bod a dve trestné minúty. Tatar si pripísal aj jednu strelu. "Súper bol lepší a zaslúžene vyhral. Prehrávali sme súboje a nehrali sme dobre," kritizoval výkon svojich hráčov tréner Detroitu Mike Babcock.

Pittsburgh prehral na domácom ľade po rekordných 13-tich zápasoch, keď podľahol Floride 1:5. V drese hostí nehral pre zranenie hornej časti tela slovenský útočník Tomáš Kopecký.

New York Islanders - Philadelphia 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:3, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 30. J. Tavares (Okposo, Vanek), 49. N. Nelson (Bailey, Clutterbuck), 58. Okposo (F. Nielsen, A. MacDonald), rozhodujúci sam. nájazd premenil Okposo - 22. M. Read (Couturier, K. Timonen), 32. Simmonds (S. Hartnell), 39. M. Read (Streit)
Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 20:16 min

Boston - Los Angeles 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 13. Marchand (P. Bergeron), 18. Krug (Krejčí, Spooner), 49. Marchand (R. Smith, P. Bergeron) - 25. W. Mitchell (M. Richards), 49. J. Carter (Doughty, Kopitar)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:17 min a mal 2 strely.

Pittsburgh - Florida 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 46. Niskanen (Letang, Malkin) - 16. Shore (Clemmensen), 34. Shore (Winchester, Huberdeau), 42. Kulikov (Winchester, M. Goc), 54. Huberdeau (Bjugstad), 55. Matthias (Winchester, Weaver)

Detroit - St. Louis 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 20. Nyquist (Zetterberg, Sheahan) - 12. Pääjärvi (C. Stewart, Polák), 22. Jackman (Steen), 23. Shattenkirk (Steen, D. Roy), 43. Bouwmeester (Pietrangelo, Reaves)
Tomáš Tatar odohral 14:30 min, ďalšie 2 minúty bol na trestnej lavici a mal 1 strelu, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 10:16 min a raz bol vylúčený, Jaroslav Halák (St. Louis) mal 22 úspešných zákrokov.

Nashville - Dallas 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 12. Spaling (Josi, Legwand), 18. S. Weber (Nyström, G. Bourque), 40. Josi (Gaustad, Nyström), 44. Fisher (C. Wilson, Hörnqvist) - 5. Eakin (Peverley, Ray Whitney)

Phoenix - Toronto 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Góly: 46. Ribeiro (Yandle, Korpikoski), 55. Vermette (Korpikoski) - 17. Gardiner (Kadri, Kessel), 19. Kessel (Franson), 26. Gunnarsson (Phaneuf, Ashton), 55. Kadri (Gardiner, Rielly)

San Jose - Calgary 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Góly: 13. Pavelski (Braun, B. Burns), 13. Wingels (Marleau, B. Stuart), 35. Pavelski (J. Thornton, Demers) - 5. Hudler (Brodie, Giordano), 14. Westgarth (McGrattan, Russell)